DORADZTWO


Największe oszczędności związane z budową uzyskuje się na etapie przygotowywania inwestycji, ponieważ naprawa ewentualnych błędów w późniejszym czasie jest kłopotliwa lub niemożliwa i może kosztować nawet dziesiątki tysięcy złotych.

Proponuję pomoc w procesie inwestycyjnym związanym z budową domu i określeniem jego cech. Ta sama cecha dla jednych może być zaletą dla drugich wadą.

W szczególności proponuję:
1. Określenie cech działki, wskazanie jak uwydatnić mocne strony i zminimalizować zagrożenia.
2. W oparciu o oczekiwania Inwestora optymalizację lokalizacji poszczególnych pomieszczeń w domu i wypracowanie sugestii dla projektanta lub poszukiwania projektu.
3. Opina o wybranych przez Inwestora projektach domów jednorodzinnych i wskazanie jego cech, które mogą stać się zaletami lub wadami w czasie użytkowania domu.
4. Wskazanie na co należy zwrócić szczególną uwagę w poszczególnych pomieszczeniach i miejscach w zakresie funkcji i ergonomii eksploatacji.
5. Przedstawienie Inwestorowi propozycji różnych technologii i systemów możliwych do zastosowania w domu oraz określenie ich cech w czasie budowy i późniejszej eksploatacji np. źródła ciepła, rodzaj ogrzewania budynku, ogrzewania wody, rekuperacji, wentylacji, oczyszczania powietrza, klimatyzacji, instalacji elektrycznych rtv-sat, teleinformatyki, bezpieczeństwa.

Nie wskazuję konkretnych firm tylko rodzaje technologii lub urządzeń.

Szczególny nacisk w spotkaniu kładę na ekonomiczną i ergonomiczną eksploatację wybudowanego domu - bo straty lub zyski są mnożone przez lata jego użytkowania.


Referencje

Katarzyna i Michał Gawliczek"W związku z zamiarem zbudowania domu postanowiliśmy z żoną spotkać się z Henrykiem Gilem w celu profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni(...)"

Ewa i Piotr Muszyńscy"Obiektywne spojrzenie kogoś z „zewnątrz”, pozwoliło uniknąć błędów, które w sumie kosztowały by nas, już na etapie budowy, a nie kreślenia na papierze, sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Warto mieć pewność co do tego, że zrobiliśmy wszystko, wtedy, kiedy był na to czas, żeby cieszyć się swoim domem przez długie lata, bez wyrzutów sumienia, co do zbyt pochopnie podjętych decyzji(...)"

Tomasz Kaintoch"Pan Henryk Gil udzielił mi wielu bardzo cennych porad odnośnie budowy, wykończenia i wyposażenia domu jednorodzinnego. Szukałem konsultacji u osoby, która posiada doświadczenie w budowaniu domu i potrafi ocenić moją koncepcję (posiadałem wstępnie przygotowaną koncepcję projektu przez architekta) i wskazać jego dobre i złe strony(...)"

KONTAKT

RÓWNOWAGA
Ruda Śląska, ul.Piotra Skargi 92
tel.: +48 504 090 805
biuro@rownowaga.pl